Αρχική » Ανακοινώσεις » ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2016

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2016

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν  στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους σχετική Αίτηση-Δήλωση εντός του Φεβρουαρίου του έτους συμμετοχής τους.

Ειδικά για το 2016, επειδή φέτος βρίσκονται σε παράλληλη εφαρμογή και στα ΓΕΛ και στα  ΕΠΑΛ δύο συστήματα πανελλαδικών εξετάσεων, εκδίδουμε 4 Εγκυκλίους για την Αίτηση- Δήλωση των υποψηφίων με τα αντίστοιχα συνημμένα υποδείγματα.

Για λόγους εύκολης διάκρισης μεταξύ των εγκυκλίων και των
υποδειγμάτων, χρησιμοποιούμε τις λέξεις παλαιό σύστημα και νέο σύστημα.

Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης ? Δήλωσης των υποψηφίων που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2016 , ορίζεται το χρονικό διάστημα από την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου ως και την Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου του 2016.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ για 2016 νεο συστημα

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ για 2016 παλιο συστημα