Αρχική » Ανακοινώσεις » 15ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Λυσίας

15ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Λυσίας

Με ιδιαίτερη χαρά σας καλωσορίζουμε και σας προσκαλούμε στο συναρπαστικό παιχνίδι γνώσεων του 15ου ΛΥΣΙΑ! Μπορείτε να δοκιμάσετε άμεσα το νέο παιχνίδι αναζήτησης, στρατηγικής και γνώσεων. Ψάξτε και βρείτε τα αντικείμενα των νέων του ΛΥΣΙΑ και απαντήστε στις ερωτήσεις που κρύβουν!

Αν έχετε ήδη εγγραφεί, ισχύουν οι ίδιοι κωδικοί, αλλά επιβεβαιώστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα στοιχεία σας (π.χ. τάξη και τηλ. επικοινωνίας). Αν όχι, γραφτείτε από το μενού της ΕΓΓΡΑΦΗΣ. Παίξτε στον Δοκιμαστικό Διαγωνισμό διαβάζοντας προσεκτικά τις οδηγίες και εξερευνήστε τον δικτυακό τόπο του ΛΥΣΙΑ.

Η αρχική φάση θα διαρκέσει ένα ολόκληρο μήνα (από 1 έως 31 Μαρτίου) ενώ η τελική φάση θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 9 Απριλίου. Από τους νικητές, ο 1ος κάθε βαθμίδας θα κερδίσει 1 laptop!!

Συνεχίζεται και ο καθημερινός διαγωνισμός, ο 5ος ΛΥΣΙΑΣ Quiz. Παίξτε κάθε βδομάδα προσπαθώντας να απαντήσετε στις ερωτήσεις του. Στον διαγωνισμό μπορούν να παίξουν μαθητές και μαθήτριες από Γ΄ Δημοτικού μέχρι Γ΄ Λυκείου!

Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας για οποιαδήποτε διευκρίνιση,

Η Οργανωτική Επιτροπή

info@lysias.gr