Αρχική » Ανακοινώσεις » Πρόσκληση προς μαθητές Α’ τάξης ΓΕΛ Σητείας.

Πρόσκληση προς μαθητές Α’ τάξης ΓΕΛ Σητείας.

logo_eco

Αγαπητοί μαθητές της Α? τάξης του Γενικού Λυκείου,

εάν σας αρέσει να κάνετε νέους φίλους, να ταξιδέψετε, να εξερευνήσετε τη φύση, να αποκτήσετε νέες εμπειρίες, να χρησιμοποιήσετε τις γνώσεις σας στα αγγλικά,

σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στο πρόγραμμα ανταλλαγής με σχολεία από τη Ρουμανία, την Πορτογαλία, την Τσεχία και τη Φιλανδία με τίτλο :

Eco-Hiking Europe

poster_ecoH συμμετοχή σας στο project θα είναι μια ευκαιρία για εσάς:

• Να χρησιμοποιήσετε την αγγλική γλώσσα
  • Να βελτιώσετε τις γνώσεις σας στην αγγλική γλώσσα
  • Να ταξιδέψετε σε άλλες χώρες
  • Να κάνετε νέους φίλους
  • Να ανταλλάξετε απόψεις, εμπειρίες με συνομηλίκους σας άλλων χωρών με διαφορετικό εκπαιδευτικό σύστημα.
  • Να ανακαλύψετε νέα ενδιαφέροντα για τη μελλοντική σας ανάπτυξη.
  • Να εξασκήσετε τις ικανότητές σας στη χρήση του υπολογιστή
  • Να ανακαλύψετε ενδιαφέροντα στοιχεία για την τοπική ιστορία, τον πολιτισμό, τα ήθη, τα έθιμα, της παραδόσεις.

Προϋποθέσεις-Υποχρεώσεις

• Επαρκή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Υπεύθυνη δήλωση γονέα για τη συμμετοχή στις δράσεις του προγράμματος
  • Διάθεση για εργασία για τους σκοπούς του project εκτός ωρών διδασκαλίας.

Εάν σας ενδιαφέρει, πρέπει να αποστείλετε email στην αγγλική γλώσσα μέχρι τις 18/10/2016 στον υπεύθυνο επικοινωνίας,  εκδηλώνοντας το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο πρόγραμμα. Σε περίπτωση που υπάρχει μεγάλη συμμετοχή από ενδιαφερόμενους που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις θα γίνει κλήρωση.

Το email του υπεύθυνου επικοινωνίας του Project, Τσιφετάκη Μανώλη είναι tsifetakis@gmail.com

Περισσότερες πληροφορίες σχετικές με το project εδώ:  http://ecohikingeurope.webnode.cz/