Αρχική » Ανακοινώσεις » Αποχαιρετισμός στο συνάδελφο Νίκο Δασκαλάκη

Αποχαιρετισμός στο συνάδελφο Νίκο Δασκαλάκη

Συγκεντρωθήκαμε σήμερα εδώ για ένα πολύ δυσάρεστο γεγονός, για να αποχαιρετήσουμε το Νίκο, το μαθηματικό του Γενικού Λυκείου Σητείας, το φίλο, το συνεργάτη.

Νίκο, όσοι από εμάς συνεργαστήκαμε μαζί σου όλα αυτά τα χρόνια , αποκομίσαμε θετικά στοιχεία από τη παρουσία και τη προσωπικότητα σου.

Σοβαρός, υπεύθυνος σε ότι κι αν αναλάμβανες να διεκπεραιώσεις, ήρεμη δύναμη για την ομαλή λειτουργία του Λυκείου και τους συναδέλφους.

Ο λόγος σου συγκροτημένος, με υψηλό αίσθημα δικαίου λειτουργούσε καταλυτικά στις αποφάσεις του Συλλόγου των καθηγητών.
Η παρουσία σου κοσμούσε και τις δραστηριότητες του σχολείου. Παρών σε όλες τις εκδηλώσεις μαζί με τη σύζυγο σου, Κατερίνα.Ακόμη και μετά τη συνταξιοδότηση σου, δεν ξεχνούσες τον επαγγελματικό σου χώρο. Επισκεπτόσουν το σχολείο και συμμετείχες σε κάποιες δραστηριότητες.

Με βαθύτατη οδύνη σε αποχαιρετάμε και ευχόμαστε υπομονή και δύναμη στους οικείους να αντιμετωπίσουν την απώλεια σου.
Νίκο, έφυγες γρήγορα αλλά άφησες θετικό αποτύπωμα, θετικό πρόσημο. Καλό ταξίδι.

Οι συνάδελφοι σου από το ΓΕΛ Σητείας