Αρχική » Ανακοινώσεις » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΗΤΕΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΗΤΕΙΑΣ

Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Ά Λυκείου: ώρα προσέλευσης:  9.30 από την κεντρική είσοδο του σχολείου.

΄Β Λυκείου: ώρα προσέλευσης: 9.45 από την είσοδο του κλειστού γυμναστηρίου.

΄Γ Λυκείου: ώρα προσέλευσης: 10.00 από την είσοδο που βρίσκεται δίπλα στο κυλικείο.

Ο Αγιασμός θα τελεστεί στις 10.15 με αντιπροσωπεία μαθητών ενώ οι υπόλοιποι  μαθητές θα βρίσκονται στις αίθουσές τους με τον υπεύθυνο καθηγητή. Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί η παραλαβή των βιβλίων καθώς και ενημέρωση για το ωρολόγιο πρόγραμμα. Καλό θα ήταν οι μαθητές-τριες να φέρουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα για την παραλαβή των σχολικών εγχειριδίων, καθώς η πλαστική τσάντα δεν είναι επιτρεπτή.

Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική για εκπαιδευτικούς, μαθητές και επισκέπτες στο χώρο του σχολείου, όπως επίσης και η τήρηση της απόστασης ασφαλείας, όπου υπάρχει συνωστισμός.

Ο σύλλογος καθηγητών του Γενικού Λυκείου Σητείας σας εύχεται υγιεινή και τελεσφόρα σχολική χρονιά