Αρχική » Ανακοινώσεις » Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση – οδηγίες ΠΡΟΣΟΧΗ

Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση – οδηγίες ΠΡΟΣΟΧΗ

Εν όψη της εφαρμογής, σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης από αύριο σύμφωνα με την υπ΄αριθμ. 131451/ΓΔ4/30-09-2020 υπουργική απόφαση σας ενημερώνουμε ότι έχουν ήδη αποσταλεί στα email των γονέων σας οι διευθύνσεις των ηλεκτρονικών αιθουσών των καθηγητών του σχολείου μας.

Προκειμένου να παρακολουθήσετε τα μαθήματα θα πρέπει να συνδεθείτε στην ηλεκτρονική αίθουσα του καθηγητή που έχετε μάθημα, σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο της τάξης. Για παράδειγμα εάν αύριο το Β1 τη πρώτη ώρα έχει μάθημα με το κο Τσιφετάκη θα πρέπει στις 08:20 να πληκτρολογήσει στη περιοχή διευθύνσεων του φυλλομετρητή τη διευθυνση της ηλ. αίθουσας του κου Τσιφετάκη.

ΒΗΜΑ 1

ΒΗΜΑ 2

ΒΗΜΑ 3

ΒΗΜΑ 4

Επιλέγουμε Join from your browser

ΒΗΜΑ 5

Τελευταίο βήμα κάνουμε κλικ στην επιλογή στο πράσινο φόντο Join Metting.

Σας ενημερώνουμε οτι σύμφωνα με την παραπάνω υπουργική απόφαση η συμμετοχή των μαθητών είναι υποχρεωτική και θα λαμβάνονται απουσίες.

Υπουργική απόφαση ΦΕΚ Β 4264_20 ΤΡΟΠ ΤΗΣ 131451_ΓΔ4_12_09_20_ΚΥΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ