Αρχική » Εκπαιδευτική Ρομποτική » 2ος Παγκρήτιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

2ος Παγκρήτιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/βάθμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης, επιθυμώντας να στηρίξει τις προσπάθειες που κάνει η Σχολή Τεχνολογικών Εφαρμογών του ΤΕΙ Κρήτης και ο WROHellas, στη διοργάνωση και στη διεξαγωγή του 2ου Παγκρήτιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, σας ενημερώνει ότι:

Ο 2ος Παγκρήτιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής αποτελεί τον προκριματικό γύρο για τις ομάδες από την Περιφέρεια Κρήτης, που θα συμμετέχουν στον 7ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, που τελεί υπό την Αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. σύμφωνα με τη με αριθμ. πρωτ. 1276/Δ2/07-01-2015 εγκύκλιο. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Κυριακή 28 Ιουνίου 2015 στο Κλειστό Γυμναστήριο του ΤΕΙ Κρήτης στο Ηράκλειο.

Η συμμετοχή των μαθητών στο Διαγωνισμό είναι προαιρετική.

Επισυνάπτουμε κείμενο με τις πληροφορίες για τον 2ο Παγκρήτιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής προς ενημέρωσή σας.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΕΡΖΑΚΗΣ