Αρχική » Ανακοινώσεις » 6ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του Καπνίσματος «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» – Ζων

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρία και το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών διοργανώνουν το 6ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του καπνίσματος με τίτλο «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα». Στο πλαίσιο του συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί και ειδική εκδήλωση για τους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 στην αίθουσα Ζακλίν Ντε Ρομιγύ του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων όπου θα πραγματοποιηθεί και η βράβευση των τριών καλύτερων έργων του 3ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για τον Έλεγχο του Καπνίσματος.

Ενημερώνουμε τα σχολεία που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την εκδήλωση (ώρες 09.00-13.30) ότι το 6ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του Καπνίσματος προστέθηκε στο πρόγραμμα ζωντανών μεταδόσεων της πλατφόρμας βίντεο υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στo URL: http://vod-new.sch.gr/live.

Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ

Π.Ε. και Δ.Ε.