Αρχική » Ανακοινώσεις » 1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους

1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους

Διοργάνωση του 1ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους της Δ.Δ.Ε. Β ? Αθήνας, «Filmmakers 2017 – Oι μαθητές κινηματογραφούν…»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β ? Αθήνας, μέσω της Υπευθύνου των Πολιτιστικών Θεμάτων, Ειρήνης-Μαρίας Κουρή, οργανώνει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, με θέμα:

« Ο κόσμος μέσα από το βλέμμα των μαθητών »

O Διαγωνισμός περιλαμβάνει τις τρεις παρακάτω κατηγορίες:

Α. Ταινία μυθοπλασίας

Β. Ταινία κινουμένων σχεδίων

Γ. Δημιουργικό Ντοκιμαντέρ

Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι δωρεάν. H προβολή των βραβευμένων ταινιών και η απονομή θα πραγματοποιηθεί στις 3 Ιουνίου 2017 στο Θέατρο Κολλεγίου Αθηνών- Κολλεγίου Ψυχικού του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος.

Περισσότερα στα επόμενα αρχεία :

filmmakers (poster) (8) (1) ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ-Β΄ΑΘΗΝΑΣ_signed-1 ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΑΙΝΙΩΝ Μ.ΜΗΚΟΥΣ 03062017 (1)