Αρχική » Ανακοινώσεις » ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Διεύθυνση , ο σύλλογος διδασκόντων, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων και οι μαθητές του Γενικού Λυκείου Σητείας, ευαισθητοποιημένοι από  τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν πολλές οικογένειες του τόπου μας, αποφάσισαν για άλλη μια χρονιά την συγκέντρωση τροφίμων μακράς διάρκειας για την δημιουργία «Πακέτων αγάπης»  με στόχο την διανομή τους σε οικογένειες που έχουν ανάγκη, μέσω του «Δημοτικού Κοινωνικού Παντοπωλείου» και του «Κοινωνικού Παντοπωλείου Σητείας».

Συγκεντρώθηκαν 60 κιβώτια από τις προσφορές μαθητών, καθηγητών,  Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, Super market ΑΡΙΑΔΝΗ,  Σταφιδικό Ελαιουργικό Συνεταιρισμό  Σητείας και mini market της πόλης.

Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν στην υλοποίηση της προσπάθειας  αυτής  και ευχόμαστε σε όλους  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ,   ΚΑΛΕΣ    ΓΙΟΡΤΕΣ,   ΕΙΡΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ  το 2018.

Από το γραφείο του ΓΕΛ Σητείας