Αρχική » Ανακοινώσεις » ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Εκφράζουμε θερμές ευχαριστίες στον κύριο Δασκαλάκη Ιωάννη, πιστοποιημένο εκπαιδευτή πρώτων βοηθειών και επικεφαλή του σωματείου με την επωνυμία «ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΔΕΑΚ”, ο οποίος εκπαίδευσε τους καθηγητές των Γενικών Λυκείων Σητείας πριν την έναρξη των μαθημάτων  (Ημερησίου και Εσπερινού) σε τεχνικές καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης (ΚΑΡΠΑ), χειρισμού της συσκευής απινίδωσης που έχει εγκατασταθεί στο γυμναστήριο του σχολείου μας καθώς και τεχνικές αντιμετώπισης πνιγμονής.

Το σωματείο ΕΔΕΑΚ τα τελευταία χρόνια στέκεται αρωγός με μεγάλη προθυμία σε πολλές δραστηριότητες του σχολείου μας όπως διοργάνωση σχολικών αγώνων, συνοδεία σε διαδρομές του Γεωπάρκου Σητείας στο πλαίσιο προγραμμάτων Erasmus+ κλπ.

του Ημερήσιου ΓΕΛ Σητείας.