Αρχική » Ανακοινώσεις » Προκήρυξη για την εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές για το επόμενο Ακαδημαϊκό Έτος 2024-25

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε η  Προκήρυξη για την εισαγωγή των υποψηφίων, που θα πάρουν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024, στις Στρατιωτικές Σχολές για το επόμενο Ακαδημαϊκό Έτος 2024-25.

H υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης του υποψηφίου, καθώς και των απαιτούμενων δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά, μέσω σχετικής εφαρμογής στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://www.asei-assy.mil.gr/ .

Ο/Η υποψήφιος/α εγγράφεται στην υπόψη εφαρμογή χρησιμοποιώντας τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού του ταχυδρομείου (e-mail) και διαχειρίζεται προσωπικά την αίτησή του/της (επεξεργασία, προσωρινή αποθήκευση, οριστικοποίηση, μεταφόρτωση εγγράφων, αποστολήπλήρως ηλεκτρονικά.

Σον παραπάνω ιστότοπο υπάρχουν οδηγίες χρήσης της ηλεκτρονικής εφαρμογής, χρήσιμες πληροφορίες, καθώς και ο σύνδεσμος για την υποβολή νέας αίτησης.

Η ηλεκτρονική Υποβολή της Αίτησης και των Δικαιολογητικών  πρέπει να πραγματοποιηθεί από τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 08:00 έως και την Παρασκευή 09 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 24:00.