Αρχική » Ανακοινώσεις » Ενδοσχολικός Διαγωνισμός

Ενδοσχολικός Διαγωνισμός

Με αφορμή την έναρξη του 25ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής την 1η Οκτωβρίου 2012, το σχολείο μας διοργανώνει έναν ενδοσχολικό διαγωνισμό ως επιπλέον κίνητρο για την πρώτη συμμετοχή μαθητών μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής. Συγκεκριμένα,

ο μαθητής του σχολείου μας που θα λάβει μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό και θα διακριθεί περισσότερο από τους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου μας στη Β’ ή και στη Γ’ φάση του διαγωνισμού, θα κερδίσει, ως επιπλέον δώρο από αυτά που προσφέρει ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός, ένα Raspberry Pi model B (το μικρότερο PC στον κόσμο σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας). Ενδεικτικές ημερομηνίες του διαγωνισμού:

Δευτέρα, 1 Οκτωβρίου 2012: Έναρξη 25ου ΠΔΠ

Δευτέρα, 5 Νοεμβρίου 2012: Έναρξη υποβολών Α΄ Φάσης 25ου ΠΔΠ

Παρασκευή, 1 Φεβρουαρίου 2013: Πέρας εγγραφών Α΄ Φάσης 25ου ΠΔΠ

Κυριακή, 3 Φεβρουαρίου 2013: Πέρας Υποβολών Α΄ Φάσης 25ου ΠΔΠ
Δευτέρα, 11 Φεβρουαρίου 2013: Έναρξη Β΄ Φάσης 25ου ΠΔΠ

Περισσότερες πληροφορίες για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής: http://www.pdp.gr/

Πληροφορίες για τον ενδοσχολικό διαγωνισμό: Γ. Πουλακάκης (ipoulakakis sto sch.gr)

Online μαθήματα Pascal:

Μάθετε την Pascal